Urolog Warszawa – dr Janusz Zajda

Konsultacje urologiczne – spec. urolog-chirurg II stopnia Janusz ZajdaCena konsultacji: 150 zł

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku,  Tel. 22 622-23-35Adres: ul. Mokotowska 46A lok 21, Warszawa

janusz_zajda_urolog_warszawa

Dr Janusz Zajda – spec. urolog-chirurg II – nota biograficzna

Jestem absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej, pracę zawodową rozpocząłem w Szpitalu Praskim w Oddziale III Chirurgii, pod kierunkiem prof. Macieja Borkowskiego. Jako chirurg zdobywałem doświadczenia zawodowe we wczesnych latach 80-tych. W oddziale o profilu naczyniowym standardowo przeprowadzaliśmy skomplikowane, wielogodzinne często bardzo poważne zabiegi. Praca w nocy i operowanie  ofiar wypadków czy zdarzeń losowych to był nasz chleb powszedni. Uwieńczenie tego niesłychanie rozwojowego dla mnie okresu, to zdanie egzaminu specjalizacyjnego II stopnia z chirurgii ogólnej  w 1985r.

W trakcie dalszej edukacji zawodowej, po licznych doświadczeniach przy nagłych wypadkach, mój wybór padł na urologię ponieważ jest to specjalność chirurgiczna, ale zawężona do układu moczowo-płciowego. Większość zabiegów ma charakter planowy, a operacje w trybie pilnym czy ostrodyżurowym zdarzają się relatywnie rzadko.

W latach 1987- 1991 pracowałem w Oddziale Urologii CSK MSW  pod kierunkiem doc Zdzisława Kużnika. W tym czasie  zdałem egzamin specjalizacyjny z urologii. Po tym okresie  przeniosłem się z powodów osobistych do Konstancina  pod Warszawą, gdzie przez kolejne lata byłem zastępcą ordynatora Oddziału Neurourologii w Centrum Rehabilitacji (STOCER). Zajmowałem się bardzo specyficzną działalnością, polegającą na rozwiązywaniu problemów urologicznych osób z uszkodzeniami lub dysfunkcją obwodowego czy centralnego układu nerwowego. Jest to bardzo wąska specjalizacja, ale jak pokazało życie niezmiernie potrzebna. Praca w Stocerze zaowocowała licznymi wyjazdami zagranicznymi, udziałem w badaniach nad nowymi technikami czy urządzeniami medycznymi (np. Autocath100). W tamtym okresie rozpocząłem swoją działalność jako badacz, uczestnicząc w licznych próbach klinicznych z nowymi lekami.

Cała moja wcześniejsza droga zawodowa doprowadziła mnie do etapu pełnej samodzielności. W roku 1999 wymyśliłem, zorganizowałem i powołałem do życia "Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Conti-Medica" przy ul. Wroniej w Warszawie, specjalizujący się w problematyce urologii

Był to w swoim czasie największy prywatny specjalistyczny NZOZ w Warszawie. Rozwiązania organizacyjne, niszowość problematyki stanowiły o jego unikalności. Zlikwidowałem nieczytelną papierową dokumentację, zlikwidowałem tak zwane „puste porady” – to znaczy takie, po których pacjent bez rozpoznania wychodził ze specjalistycznego gabinetu ze skierowaniem na badanie diagnostyczne. W Conti-Medica cały proces diagnostyczny odbywał się w trakcie jednej wizyty – na poczekaniu – robiliśmy USG,  badanie moczu, krwi, flow (przepływ) czy cystoskopię. Wymogi formalne NFZ w późniejszym okresie  doprowadziły niestety do zaniechania naszych pomysłów. Zainicjowałem ambulatoryjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet (zabiegi TVT, bulking) oraz zachowawcze leczenie za pomocą  urządzenia Neocontrol i kinezyterapii. Wprowadziłem w życie wiele  nowatorskich rozwiązań  terapeutycznych i organizacyjnych. Skupiłem wokół siebie bardzo profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek.

W ciągu dziesięciu lat wykonaliśmy ponad 130 tysięcy porad u 35 tysięcy pacjentów. 

Dzisiaj jestem do Państwa dyspozycji, oferując swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Zapraszam na wizyty do mojego prywatnego gabinetu urologicznego MOCONTI

Zapraszam na wizyty do Moconti. 

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku, – Tel. 22 622-23-35 

Zapraszam do wysłuchania moich porad video: