To możliwe!

 

ODWRÓCENIE WAZEKTOMII

CENA ZABIEGU: 13000 zł

UMÓW WIZYTĘ

REVERSAL – ODWRÓCENIE WAZEKTOMII

Reversal (zwany niekiedy niepoprawnie rewazektomią) to, najprościej rzecz ujmując, zabieg polegający na próbie odtworzenia drożności nasieniowodów, które zostały wcześniej przecięte. Procedura ta wymaga specjalistycznego instrumentarium: mikroskopu operacyjnego i cieńszych niż ludzki włos nici używanych do łączenia. W porównaniu z wazektomią, zabieg jej odwrócenia jest o wiele bardziej skomplikowany, w związku z czym trwa znacznie dłużej i wymaga obecności anestezjologa, który będzie cały czas czuwał przy pacjencie. Wszystko to wpływa na dość wysoki koszt tego przedsięwzięcia. W przypadku odwrócenia wazektomii, podobnie jak w przypadku samej wazektomii, konieczna jest przemyślana decyzja.

SKUTECZNOŚĆ ZABIEGU

Jeśli chodzi o skuteczność zabiegu odwrócenia wazektomii, to światowe ośrodki podają różne dane. Szanse na poczęcie dziecka zamykają się w granicach 50% – 80%. Jednym z kluczowych czynników wpływających na ewentualny sukces jest czas, jaki upłynął od wazektomii – najlepiej rokują zabiegi przeprowadzone do 3 lat od zamknięcia światła nasieniowodów.

W okresie 5-8 lat:

%

Szanse na udrożnienie nasieniowodów

%

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Powyżej 15 lat:

%

Szanse na udrożnienie nasieniowodów

%

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

KIEDY EFEKTY?
Ostatecznym celem odwrócenia wazektomii jest zajście w ciążę partnerki pacjenta i przyjście na świat ich zdrowego potomka. Szansa na to pojawia się bardzo szybko, już po około 4 tygodniach od zabiegu reversal para może zacząć starać się o dziecko. Aby upewnić się co do efektów zabiegu przywrócenia płodności, należy wykonać badanie na obecność plemników. Cykl produkcji plemników to około 90 dni i właśnie po takim czasie badanie nasienia ma największy sens. Przywrócenie pełnej żywotności i obecności plemników może potrwać nawet ponad pół roku.

PROCEDURA I PRZYGOTOWANIE
Przed wykonaniem zabiegu reversal odbywa się konsultacja z dr Januszem Zajdą. Ma ona na celu określenie szansy na przywrócenie płodności u pacjenta i zapoznanie go z ewentualnym zabiegiem. Konsultacja, podobnie jak i wizyta kontrolna po zabiegu, są wliczone w cenę usługi. Wizyta kontrolna u doktora Zajdy po zabiegu jest wskazana (pacjenci spoza Warszawy muszą więc liczyć się z noclegiem w stolicy). Przed zabiegiem pacjent musi też wykonać badania laboratoryjne (morfologia krwi, antygen HBs HCV, układ krzepnięcia).

KONKURENCYJNA CENA

Warto dodać, że wykonanie reversal w naszym kraju jest wielokrotnie tańsze niż w krajach Zachodu, dlatego nasi pacjenci to nie tylko Polacy, ale też obcokrajowcy, którzy pragną zostać ojcami. Drzwi naszej kliniki w Warszawie są otwarte dla każdego.

Zyskaj pewność

POZNAJ ODPOWIEDZI

Jak przygotować się do zabiegu?

Choć sam zabieg reversal jest dużo bardziej skomplikowany, to przygotowanie do niego wygląda podobnie jak do wazektomii. Także w tym przypadku pacjent musi być ogólnie zdrowy, wskazane jest ogolenie moszny. W przypadku reversal należy jednak być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem. Dobrze też, by pacjent pojawił się wraz z asystą. Przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny oraz innych preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy oraz leków przeciwbólowych z grupy niesterydowych przeciwzapalnych; nasilają one krwawienie.

Przed każdym zabiegiem obowiązuje aktualny ujemny test na COVID 19 lub dokument potwierdzający pełne szczepienie.

Przed zabiegiem REVERSAL wymagane są następujące badania laboratoryjne:

  • Grupa krwi;
  • Morfologia;
  • INR ( Krzepnięcie krwi).
  • HCV i HBs ( żółtaczki)
  • FSH (hormon odpowiedzialny na produkcję plemników)

 

Ile trwa zabieg?
Zabieg reversal zwykle trwa od 2 do 3 godzin. Pacjent powinien zostać pod obserwacją do następnego dnia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu zewnątrz oponowym.
Czy zabieg jest bolesny?
Nie. Zabieg jest bezbolesny. Nad znieczuleniem czuwa anestezjolog.
Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?
Po zabiegu reversal zaleca się większą ostrożność niż przy wazektomii. Dlatego jeszcze przez kilka tygodni unikamy wysiłku fizycznego, a także seksu. Stosowanie w tym okresie środków przeciwbólowych jest bardzo indywidualne.

Umów się na wizytę