Opinie pacjentów o wazektomii

Na zabieg wazektomii decydują się mężczyźni, którzy z różnych przyczyn nie chcą mieć dzieci. Niewielu z nich zmienia potem zdanie w związku z prokreacją i żałuje podjętej wcześniej decyzji. Jeszcze mniej jest takich, którzy mają zastrzeżenia co do samej procedury, ponieważ wazektomia jest zabiegiem krótkim, mało inwazyjnym i całkowicie bezbolesnym, a do tego gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę przed ciążą. Dlatego przeglądając w internecie opinie mężczyzn, którzy poddali się wazektomii, można zauważyć, że w zdecydowanej większości przeważają wśród nich oceny pozytywne, zachwalające ten zabieg i jego efekty.

Co mówią o wazektomii mężczyźni, którzy poddali się temu zabiegowi?

Wielu mężczyzn obawia się wazektomii ze względu na fakt, że dotyczy ona najbardziej newralgicznej partii ich ciała, czyli genitaliów, a więc miejsca wyjątkowo wrażliwego na ból. Strach w tym przypadku jest jednak nieuzasadniony. Pacjenci, którzy przeszli zabieg wazektomii, zapewniają, że cała procedura jest prosta, przebiega szybko i sprawnie, nie wymaga przy tym żadnych głęboko inwazyjnych działań, a jedynie kilku niemal mikroskopijnych nacięć w skórze, i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, co wyklucza jakiekolwiek dolegliwości bólowe. Strach ma wielkie oczy – tak komentują swoje wcześniejsze obawy po wyjściu z gabinetu zabiegowego. Mężczyźni, którzy zdecydowali się na przecięcie i podwiązanie nasieniowodów, doceniają też długofalowe rezultaty tego zabiegu. Po wazektomii seks staje się jeszcze większą przyjemnością – mówią – ponieważ eliminuje wszystkie dotychczasowe niedogodności związane ze stosowaniem tymczasowej, nie tak pewnej i bezpiecznej antykoncepcji. W efekcie mężczyzna odczuwa większą swobodę w trakcie miłosnych igraszek i czerpie większą radość ze swojego życia seksualnego.

A co o wazektomii mówią kobiety?

Kobiety również czerpią z wazektomii niezaprzeczalne benefity. Dzięki niej mogą wreszcie bezpowrotnie zdjąć z siebie odpowiedzialność za antykoncepcję, a to oznacza możliwość całkowitej rezygnacji z często kłopotliwych w użyciu prezerwatyw czy terapii hormonalnej, która w wielu przypadkach negatywnie odbija się na ich zdrowiu i samopoczuciu. Wazektomia partnera to dla kobiety również koniec stresu i lęku przed niechcianą ciążą oraz związanego z nią zagrożenia dla zdrowia i życia, co przekłada się na bardziej nieskrępowany seks i większą satysfakcję z pożycia intymnego. Nic więc dziwnego, że kobiety zachwalają wazektomię, uznając ją zgodnie za najlepszą dostępną obecnie metodę antykoncepcji i polecając ją swoim partnerom.