Czym jest?

 

OPERACJA STULEJKI

CENA ZABIEGU: 1500-2500 zł

UMÓW WIZYTĘ

Stulejka, wada anatomiczna utrudniająca lub uniemożliwiająca zsuwanie napletka z żołędzi penisa, to drobna, ale bardzo poważna dysfunkcja występująca zarówno u młodych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn, zawsze wiążąca się z mnóstwem nieprzyjemnych dolegliwości takich jak ból w trakcie wykonywania czynności higienicznych, nawracające infekcje intymne czy kłopoty z oddawaniem moczu. Rozwiązaniem tych problemów jest operacja stulejki, czyli plastyka napletka lub jego częściowe albo całkowite usunięcie, a więc obrzezanie. Taki zabieg pozwala na przywrócenie penisowi pierwotnej funkcji i prawidłowego, estetycznego wyglądu.

JAK WYGLĄDA OPERACJA STULEJKI I ILE KOSZTUJE TAKI ZABIEG?
Usuwanie stulejki metodą chirurgiczną jest zabiegiem mało inwazyjnym, wykonywanym najczęściej w znieczuleniu miejscowym przy użyciu nowoczesnego przyrządu zwanego staplerem.
W jego trakcie lekarz dokonuje nacięcia w miejscu ujścia napletka poszerzając jego otwór (w przypadku plastyki napletka) lub wycinając nadmiar skóry (w przypadku obrzezania) i zakłada szwy. Dzięki staplerowi cięcie i szycie następuje równocześnie i jest wykonywane w sposób automatyczny, co praktycznie wyklucza krwawienie. Taki innowacyjny zabieg stulejki trwa około 15 minut i jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Co równie ważne, jest też w pełni bezpieczny i daje dużą gwarancję skuteczności.
A jaki jest jego koszt? Cena zabiegu usunięcia stulejki może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania problemu i rodzaju zastosowanej techniki leczenia chirurgicznego. U nas, w profesjonalnej klinice chirurgii laserowej w Warszawie, gdzie stosujemy innowacyjną technikę z użyciem staplera, cena zabiegu usunięcia stulejki waha się w granicach 1500 zł – 2500 zł.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU USUWANIA STULEJKI?
Leczenie stulejki metodą chirurgiczną wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta. Konieczne jest przede wszystkim całkowite wyleczenie wszystkich infekcji miejsc intymnych na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem, a także odstawienie leków zawierających substancje rozrzedzające krew, jeśli pacjent takie przyjmuje, ponieważ tego typu środki zwiększają ryzyko krwotoku w trakcie operacji stulejki i utrudniają gojenie się powstałej w jej wyniku rany. Obowiązkowa jest ponadto – i to nie tylko przed operacją stulejki – właściwa higiena stref intymnych, czyli codzienne, dokładne i staranne ich mycie

JAKIE SĄ ZALECENIA PO OPERACJI STULEJKI?

Po zabiegu chirurgicznego leczenia stulejki – bez względu na to, czy będzie to obrzezanie, czy plastyka napletka – pacjent musi pielęgnować ranę, przemywając ją łagodnymi płynami antybakteryjnymi i zmieniając opatrunek przynajmniej raz na dobę zgodnie z instrukcjami lekarza. Wskazane jest również unikanie wysiłku fizycznego i abstynencja seksualna przez dwa do trzech tygodni po operacji. Stosowanie się do tych zaleceń skraca proces gojenia się rany i przyspiesza powrót do zdrowia.

Po więcej informacji nt. operacji stulejki zapraszamy do naszego gabinetu w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej 46A.

Umów się na wizytę