OPERACJA STULEJKI

CENA ZABIEGU: 2500-3500 zł

UMÓW WIZYTĘ

CZYM JEST STULEJKA?

Stulejka, wada anatomiczna utrudniająca lub uniemożliwiająca zsuwanie napletka z żołędzi penisa, to drobna, ale bardzo poważna dysfunkcja. Występuje zarówno u młodych chłopców, jak i u dorosłych mężczyzn. Stulejka nie jest stanem zagrażającym życiu lub zdrowiu. W praktyce to jednak niezwykle uciążliwa dolegliwość. Zawsze wiąże się z mnóstwem nieprzyjemnych odczuć. Najczęściej występujące negatywne skutki stulejki to:

  • ból w trakcie wykonywania czynności higienicznych,
  • nawracające infekcje intymne,
  • kłopoty z oddawaniem moczu,
  • trudności z nawiązywaniem kontaktów seksualnych – niekiedy jest to wręcz niemożliwe ze względu na towarzyszący współżyciu ból.

STULEJKA U DOROSŁYCH

W większości przypadków stulejka jest wrodzona, jednak niestety nie jest wykluczone, że pojawi się z czasem. Powodów może być wiele. Jednym z nich jest nieprawidłowa higiena. Gromadząca się wydzielina, która nie jest odpowiednio usuwana, zaczyna twardnieć. Wówczas można spodziewać się obrzęku i podrażnienia. To prosta droga do zwężenia ujścia napletka, powodującego stulejkę.
Stulejka może pojawić się także z mniej oczywistych powodów, takich jak np. urazy mechaniczne penisa, nieleczone stany zapalne (w tym układu moczowego, napletka, żołędzi), a nawet w wyniku cukrzycy. Niezależnie od przyczyny, nigdy nie jest to powód do wstydu.
Wielu panów, w obawie przed konfrontacją z lekarzem, bagatelizuje ten stan. Zapewniam, że nie ma się czego obawiać. W trosce o komfort pacjentów oferuję konsultacje za pośrednictwem strony zapytajurologa.pl. Oczywiście podstawą jest bezpośredni kontakt z urologiem, jednak wychodzę z założenia, że to dobry sposób na przełamanie bariery.

JAK WYGLĄDA OPERACJA STULEJKI I ILE KOSZTUJE TAKI ZABIEG?

Usuwanie stulejki metodą chirurgiczną jest zabiegiem mało inwazyjnym, wykonywanym najczęściej w znieczuleniu miejscowym przy użyciu nowoczesnego przyrządu zwanego staplerem.

Podczas zabiegu lekarz dokonuje nacięcia w miejscu ujścia napletka, poszerzając jego otwór (w przypadku plastyki napletka) lub wycinając nadmiar skóry (w przypadku obrzezania) i zakłada szwy. Dzięki staplerowi cięcie i szycie następuje równocześnie i jest wykonywane w sposób automatyczny, co praktycznie wyklucza krwawienie.

Pacjenci często kojarzą takie słowa jak np. wspomniane „nacinanie” z bólem i dyskomfortem. W praktyce operacja stulejki nie ma z tym nic wspólnego. Innowacyjny zabieg przy użyciu staplera trwa około 15 minut. Podanie znieczulenia miejscowego sprawia, że cały proces jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Co równie ważne, jest to w pełni bezpieczny zabieg, który daje dużą gwarancję skuteczności.

A jaki jest jego koszt? Cena zabiegu usunięcia stulejki może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania problemu i rodzaju zastosowanej techniki leczenia chirurgicznego. U nas, w profesjonalnej klinice chirurgii laserowej w Warszawie, gdzie stosujemy innowacyjną technikę z użyciem staplera, cena zabiegu usunięcia stulejki waha się w granicach 1500 zł – 2500 zł.

Dokładny koszt operacji stulejki zostanie Państwu przedstawiony po odbyciu wizyty kwalifikacyjnej. Podczas spotkania z lekarzem otrzymają Państwo również wszelkie niezbędne informacje.

JAKIE SĄ ZALECENIA PO OPERACJI STULEJKI?

Po zabiegu chirurgicznego leczenia stulejki – bez względu na to, czy będzie to obrzezanie, czy plastyka napletka – pacjent musi pielęgnować ranę, przemywając ją łagodnymi płynami antybakteryjnymi i zmieniając opatrunek przynajmniej raz na dobę zgodnie z instrukcjami lekarza. Wskazane jest również unikanie wysiłku fizycznego i abstynencja seksualna przez dwa do trzech tygodni po operacji.

Powyższe zalecenia mają charakter ogólny. Oznacza to, że dotyczą każdej osoby, która poddała się operacji stulejki. Lekarz może jednak podać dodatkowe wskazówki dostosowane do indywidualnej sytuacji danego pacjenta. W każdym razie należy je bezwzględnie wdrożyć. Stosowanie się do wytycznych skraca proces gojenia się rany i przyspiesza powrót do zdrowia.

CZY MOŻNA WYLECZYĆ STULEJKĘ BEZ OPERACJI?

Ku uciesze osób, które obawiają się zabiegów chirurgicznych, w niektórych przypadkach można wyleczyć stulejkę nieoperacyjnie. Pragnę jednak podkreślić, że nie należy stosować żadnych „domowych sposobów” na własną rękę. Nieumiejętne wykonywanie niektórych działań lub zastosowanie nieodpowiednich leków może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Jeżeli na skutek źle przeprowadzonych czynności dojdzie do pogorszenia dotychczasowego stanu, operacja okaże się niezbędna, nawet jeżeli wcześniej nie było takiej potrzeby.

Z powyższych względów bardzo ważne jest odbywanie regularnych wizyt u urologa. Bieżące kontrolowanie stanu prącia pozwala bowiem uniknąć postępujących zmian. Szybka reakcja na zaistniałe dolegliwości może sprawić, że wystarczające okaże się zachowawcze leczenie stulejki. Wówczas, w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta, można zastosować maść zawierającą glikokortykosteroidy (ew. połączoną z antybiotykiem).

Podczas konsultacji zostanie przeanalizowany stan pacjenta. Na tej podstawie można zaplanować leczenie tak, aby było możliwie jak najbardziej skuteczne i komfortowe. Zapraszam na wizytę stacjonarną lub, w zależności od Państwa osobistych preferencji, za pośrednictwem strony zapytajurologa.pl. Zainteresowanym mogę udzielić podczas spotkania informacji na temat zabiegu wazektomii.

Umów się na wizytę