dr JANUSZ

ZAJDA

CHIRURG, UROLOG

Nr PWZ: 1712185

  • Ukończył Warszawską Akademię Medyczną.
  • Twórca NZOZ Conti-Medica, a także gabinetu urologicznego MOCONTI.
  • Internetowych porad lekarskich udziela na stronie zapytajurologa.pl

Moje doświadczenie

ZAWODOWE

1997 UKOŃCZENIE STUDIÓW

Tuż po zakończeniu studiów, we wczesnych latach 80-tych, rozpocząłem pracę w Szpitalu Praskim, a dokładniej na Oddziale III Chirurgii. Wyniesione z murów uczelni umiejętności doskonaliłem pod okiem profesora Macieja Borkowskiego. Tamten czas wspominam jako dość intensywny i obfitujący w mocne przeżycia. Chlebem powszednim były tu wielogodzinne i skomplikowane zabiegi, często ofiar wypadków czy innych zdarzeń losowych. Dla młodego chirurga okazało się to doskonałą okazją na zdobycie nowych doświadczeń, umiejętności oraz zyskanie samodzielności przy stole operacyjnym.

1985 SPECJALIZACJA II STOPNIA Z CHIRURGII OGÓLNEJ

Ukoronowaniem tego etapu mojego życia było uzyskanie specjalizacji II stopnia z chirurgii ogólnej. Z biegiem lat postanowiłem jednak zrezygnować z wyczerpujących nocnych dyżurów na rzecz spokojniejszej działalności.

1987-1991 PRACA NA ODDZIALE CHIRURGII CSK MSW

Wybór padł na urologię. Swoją wiedzę poszerzałem pracując w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW pod kierunkiem docenta Zdzisława Kuźnika.

1991 SPECJALIZACJA II STOPNIA Z UROLOGII

Wtedy też zdałem egzamin specjalizacyjny z urologii.

AWANS I DALSZY ROZWÓJ

Następnie zostałem zastępcą ordynatora Oddziału Neurourologii w Centrum Rehabilitacji (STOCER). Do moich obowiązków należało rozwiązywanie problemów urologicznych pacjentów z uszkodzeniami lub dysfunkcją obwodowego czy centralnego układu nerwowego. Swoje umiejętności poszerzałem podczas licznych wyjazdów zagranicznych, gdzie miałem okazję poznać pionierskie techniki zabiegowe czy nowoczesny sprzęt medyczny. Uczestniczyłem także w próbach klinicznych testowanych leków.

1999 POWOŁANIE DO ŻYCIA NZOZ CONTI-MEDICA

Za szczególnie istotny moment mojej kariery zawodowej należy uznać rok 1999. Wtedy to założyłem Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Conti-Medica. Była to unikalna w skali kraju placówka, która specjalizowała się w diagnostyce oraz leczeniu nietrzymania moczu i wszelakich zaburzeń związanych z oddawaniem moczu. Przez dziesięć lat udzieliliśmy tam ponad 130 tysięcy porad dla 35 tysięcy pacjentów. W tym okresie udało się między innymi wdrożyć ambulatoryjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet (bulking, zabiegi TVT), a także stosować kinezyterapię i urządzenie o nazwie NeoControl.

GABINET MOCONTI

Obecnie prowadzę gabinet MOCONTI oraz udzielam porad lekarskich za pośrednictwem strony zapytajurologa.pl. Jest to także mój autorski pomysł skierowany z dużej mierze do osób, które mają problemy z dotarciem do specjalisty lub wstydzą się swoich dolegliwości.

GABINET
KONSULTACJE

Mokotowska 46a
lok. 21
Warszawa

WAZEKTOMIA
ZABIEG

Epi Centrum
ul. Salezego 6
Warszawa-Śródmieście

REVERSAL
ZABIEG

Iatros
ul. Wojskowa 13a
Warszawa-Targówek

Umów się na wizytę